Filatelistická výstava ke 100. výročí vzniku republiky....

 

Dne 13. října 2018 byla ve výstavních místnostech Muzea Jindřichohradecka slavnostně zahájena filatelistická výstava 100 let republiky ve známkové tvorbě. Na téměř 50 panelech vystavené exponáty a to nejenom vlastní známky, ale i dopisnice, razítka a další artefakty od vzniku republiky před sto lety až po současnost, ukazují průřez filatelistickou tvorbou za celé toto období.

 

Vernisáž výstavy, pořádané Klubem filatelistů v Jindřichově Hradci ve spolupráci s Muzeem Jindřichohradecka, měla slavnostní ráz. O hudební vložku se postaralo houslové trio. Zahájení provedl ředitel muzea PhDr Jaroslav Pikal a slavnostní proslovy přednesli starosta města Jindřichova Hradce Ing. Stanislav Mrvka a předseda Klubu filatelistů Jindř. Hradec Ing. Jan Kohout.

 

Poté si již mohli přítomní návštěvníci vystavené exponáty, pocházející z velké části ze sbírek členů klubu, prohlédnout . Velkému zájmu se těšily i Klubem filatelistů připravené tiskové listy, respektive známky s přítiskem, výstavní obálky a vlastní příležitostné razítko.

 

Přítomna byla také Česká pošta s denním podacím razítkem.

 

Domníváme se, že výstava všechny přítomné návštěvníky zaujala a zpříjemnila jim hezký, slunečný sobotní den.

 

Výstava potrvá do neděle 28. října a poslední dva dny, respektive 27.10. a 28.10. bude opět k dispozici stánek Klubu filatelistů 02-004 a přítomna bude také Česká pošta.

 

Ing. Jan Kohout – předs. KF

 

Za fotografie děkujeme : © Photo  Josef Böhm

 

PhDr. Jaroslav Pikal, Ing. Stanislav Mrvka, JUDr. Pavel Prygl, Mgr. Bc. Petr Maryška, Ing. Jan kohot, Ing. Julius Cacka vernisáž ...
vernisáž ... vernisáž ...
 Pavel Hauzner a JUDr. Jaroslav Klíma  výstava
 výstava  vernisáž ..
 vernisáž ...  vernisáž ...
 Jaroslav Janko a Antonín Bednář  Mgr. Bc. Petr Maryška a JUDr. Pavel Prygl
 vernisáž ...  Výbor klubu